EUROPE OTO ANONİM ŞİRKETİ Online İşlem Merkezi Gizlilik Politikası


Bu gizlilik politikası ile Europe Oto A.Ş.'nin bir hizmeti olan Europe Oto Plus Online İşlem Merkezi (Gizlilik politikasında "Europe Oto Online" olarak anılacaktır) üzerinden kullanıcıların Europe Oto Online'da bulunan kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir.

Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, T.C kimlik numarası gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu gizlilik politikasında "kişisel bilgiler" olarak anılacaktır.

Europe Oto Online kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

Europe Oto Online, kişisel bilgilerin ve Europe Oto Online kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. Europe Oto Online bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, Europe Oto Online tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Europe Oto A.Ş.'nin bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Kullanıcıların bilgileri gerekli korunma yöntemleri kullanılarak korunuyor ve erişim izni olmadan (Europe Oto Online üzerinde SMS ile hızlı giriş) bilgilere erişim veya değiştirme izni verilmemektedir.

Europe Oto Online, kişisel bilgileri ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği ve Grup Şirketleri ile iş ortaklarıyla paylaşabileceği gibi Europe Oto Online tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla işleme dahil olan diğer kullanıcı ile paylaşılabilir.

Europe Oto Online internet sitesini ziyaret eden ve/veya Europe Oto Plus Android Mobil uygulamasını kullanan her kullanıcı, Europe Oto Online gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.